Zaproszenie na targi NATURA FOOD i beECO 2014 w Łodzi

Kochani!

W imieniu organizatorów i wystawców chciałabym serdecznie Was zaprosić na VII Międzynarodowe Targi Żywności Ekologicznej i Regionalnej NATURA FOOD i III Targi Ekologicznego Stylu Życia beECO. Mój blog został wybrany jako blog partnerski targów.

 

NATURA FOOD

 

Targi NATURA FOOD są najważniejszą branżową imprezą dedykowaną bioproduktom, ekożywności, produktom regionalnym i tradycyjnym oraz wytwarzanym z przyjaznych dla środowiska materiałów. Targi te to niepowtarzalna okazja do bezpośredniego kontaktu z funkcjonującymi na polskim rynku producentami ekoproduktów i wysokiej jakości żywności niskoprzetworzonej. Można spróbować, dowiedzieć się czegoś więcej o oferowanych produktach oraz je zakupić w przystępnej cenie. W tym roku swój udział potwierdziło blisko 300 wystawców. Każdego roku w targach bierze udział ponad 12 tys. osób. Wśród wystawców i odwiedzających znajdują się przedstawiciele kadry menedżerskiej, rolnicy, producenci, przetwórcy, właściciele sklepów oraz dystrybutorzy żywności z różnych regionów Polski i zagranicy: Litwy, Węgier, Włoch, Republiki Czeskiej, Niemiec, w tym roku również z Japonii.

Targom będzie towarzyszyć szereg eventów skierowanych do producentów artykułów ekologicznych i ich dystrybutorów: Akademia Biokuriera, seminaria w ramach BIObiznes Forum, I Forum EKObranży oraz Konferencja IFOAM EU poświęcona zmianom w prawodawstwie unijnym i nowym planie działania w rolnictwie ekologicznym, w aspekcie ekologicznych wyzwań i możliwości dla producentów, handlowców i sprzedawców.

Zaplanowano też wiele atrakcji dla zwykłych konsumentów i koneserów żywności ekologicznej. Wśród atrakcji zaplanowano warsztaty i pokazy kulinarne, prowadzone przez wybitnych kucharzy i miłośników gotowania – Grzegorza Łapanowskiego oraz Grzegorza Cieleckiego. Na odwiedzających czekać będzie również Strefa FOOD TRACK cullinary show, w ramach której zorganizowany zostanie konkurs dla blogerów pn. „Eko śniadanie = lepsze wkuwanie” na najsmaczniejszy i najzdrowszy zestaw śniadaniowy dla uczniów. Ja niestety nie wezmę udziału w konkursie, ale będziecie mogli podejrzeć moich znajomych blogerów akcji. Życzę im powodzenia! Miłośnicy dobrej kuchni wezmą udział w prezentacji dotyczącej bezglutenowej kuchni wegańskiej pt. „Gryczane bliny z hummusem, majonezem z kalafiora i wegańskim kawiorem”, prowadzonej przez Atelier Smaku. Na smakoszy czarnego, orzeźwiającego napoju czeka Strefa Miłośników Kawy, a w niej prezentacje sztuki parzenia i domowych sposobów przygotowywania napoju, ozdabiania mlekiem oraz uprawie tej rośliny.
Nie zabraknie oczywiście dyskusji o ważnych aspektach życia w stylu eko. Stowarzyszenie STOP NOP zorganizuje prelekcję pn. „Zdrowy Styl Życia a Szczepienia”. Gratka czeka też na miłośników drobiu, będą mogli wziąć udział w warsztatach: „Hodowla drobiu zgodnie z naturą – czy to w ogóle jest możliwe”. Zupełnie nowym tematem, który pojawi się na targach jest żywność modyfikowana genetycznie. Poświęcone zostanie jej seminarium Instytutu Spraw Obywatelskich INSPRO pt. “Wolne od GMO? Chce wiedzieć”.

Na stronie targów http://www.naturafood.pl/ znajdziecie szczegółowy program targów, imprez towarzyszących i konkursów, a także mapkę z rozmieszczeniem stoisk wystawców.

Równolegle z NATURA FOOD odbędą się III Targi Ekologicznego Stylu Życia beECO, które są organizowane z myślą o producentach ekologicznych środków czystości do mycia, prania i sprzątania, kosmetyków naturalnych i ubrań dla dzieci z wysokiej jakości bawełny. Po rocznej przerwie na targach gościć będzie Reni Jusis. „Zakręcona” wielbicielka stylu eko, ceniona wokalistka i propagatorka macierzyństwa w zgodzie z naturą, która poprowadzi warsztaty pn. „Ekologicznie = ekonomicznie, czyli 10 pomysłów na oszczędne i naturalne rozwiązania na co dzień”. „EkoMama” zaprezentuje ekologiczne środki czystości oraz limitowaną serię chust i nosidełek dla dzieci. Ideą powstania ekologicznej linii produktów jest propagowanie ekologicznego stylu życia oraz tworzenie nowoczesnego designu, zakorzenionego w polskiej tradycji. Znakiem rozpoznawczym linii jest ludowy motyw “Lelui” nawiązujący do kurpiowskich wycinanek.

Targi NATURA FOOD & beECO są przyjazne dzieciom. Przez cały okres ich trwania rodzice, będą mogli zostawić maluchy pod czujnym okiem opiekunów, którzy zgodnie z zasadą uczyć bawiąc, zainspirują maluchy do ekologicznych gier i zabaw. Charakter Strefie EKO-dziecka nada kadra Przedszkola Ekologicznego EKOLUDEK. W tym roku Ekoludek zamieni strefę ekoDziecka w kreatywną eko stację, będziemy przetwarzać butelki po wodzie w samoloty. Nie zabraknie też ekologicznej biżuterii, cudów z rolek po papierze toaletowym, ziemniaczanych stempli, papierowych laleczek oraz ekologicznych masek zwierzątek.

Mnie będziecie mogli spotkać na targach zapewne w pierwszym i drugim dniu ich trwania. Będzie to moja druga wizyta na tych targach. Moją relację z ubiegłorocznego pobytu możecie przeczytać TUTAJ. Naprawdę warto tam być!

Impreza odbędzie się w Hali Expo – Łódź przy al. Politechniki 4.

Bilety
Dzieci do lat 10 bezpłatnie – 0.00 PLN
Bilet normalny jednorazowy (beECO & Natura Food) – 15.00 PLN
Bilet ulgowy jednorazowy (beECO & Natura Food) – 10.00 PLN
Bilet normalny trzydniowy (beECO & Natura Food) – 30.00 PLN
Bilet normalny jednorazowy online (beECO & Natura Food) – 11.00 PLN
Bilet normalny trzydniowy online (beECO & Natura Food) – 22.00 PLN
Zachęcamy do zakupu biletów w systemie on-line

Godziny zwiedzania
3 października – 10:00 – 18:00
4 października – 10:00 – 18:00
5 października – 10:00 – 16:00

Aktualne informacje nt. targów znajdują się na: www.NATURAFOOD.pl ; www.beeco.com.pl oraz www.Facebook.com/NATURAFOOD

 

Po targach przedstawię Wam moją relację z pobytu i ich ocenę.

Powyższą informację przygotowałam na podstawie informacji prasowych organizatora targów.

 

NATURA FOOD 2

2 komentarze to Zaproszenie na targi NATURA FOOD i beECO 2014 w Łodzi

  1. qualietta pisze:

    Chyba wybiorę się do Łodzi :).
    Blog partnerski imprezy – gratulacje!!!

  2. Mops pisze:

    @qualietta: Dziękuję i zapraszam 😉

Leave a Reply

Name and Email Address are required fields. Your email will not be published or shared with third parties.