Zaproszenie do akcji “Kuchnia Skandynawska”

Kuchnia skandynawska to nie tylko dania rybne. Owszem Skandynawowie spożywają ich znacznie więcej niż inne nacje, ale ich kuchnia jest o wiele bardziej zróżnicowana i zaskakująca niż myślimy. To właśnie stąd pochodzi słynny stół z zakąskami zwany u nas szwedzkim stołem (smőrgåsbord), kanapki, kuleczki z mięsa mielonego kötbullar, gravlax z łososia, zapiekanki oraz gulasze z dodatkiem ryb czy mięs (np. Pokusa Janssona), a także pyszne desery (m.in. wienerbröd). Zachęcam do podróży poprzez smaki Danii, Norwegii i Szwecji, które tworzą Skandynawię. Dopuszczam także potrawy pochodzące z takich państw nordyckich jak Finlandia czy Islandia, które są blisko związane z nimi kulturowo i kulinarnie.
Bardzo mało jest książek kucharskich z przepisami kuchni skandynawskiej na naszym rynku, proszę zatem o cytowanie źródeł i opisywanie historii/ciekawostek dotyczących tej kuchni, chętnie poczytam 🙂
Każdy wpis musi być zatytułowany nazwą potrawy i zawierać jej zdjęcie. Dobrze byłoby, gdybyście zaznaczyli z jakiego kraju dana potrawa pochodzi.
Wpisy nie oznaczone bannerkiem akcji lub linkiem do zaproszenia z mojego bloga, będą odrzucane. Dodanie bannerka akcji w szpalcie bocznej bloga nie jest warunkiem wystarczającym do akceptacji przepisu, przecież chodzi o oznaczenie danego wpisu, prawda?

Akcja potrwa od 22 października do 21 listopada 2012. Przepisy można dodawać na Durszlaku lub wysyłać do mnie linki mailem, osoby które nie mają bloga, mogą wstawić zdjęcie potrawy z przepisem w opisie na profilu stronki na FB. Zapraszam!!!

 

 

Niestety z niewyjaśnionego powodu nie mogę zamieścić kodu HTML w ramce, może inni prowadzący blogi w WordPress mi pomogą. Gdy wklejam kod do banerka z ramką w HTML, w trybie Wizualnym pojawia się sam baner…Wklejam tutaj kod HTML banerka:

<a href=”https://www.mopswkuchni.net/?p=5137″><img title=”kuchnia_skandynawska” src=”https://www.mopswkuchni.net/wp-content/uploads/2012/10/kuchnia_skandynawska.jpg” alt=”” width=”125″ height=”234″ /></a>

9 komentarzy to Zaproszenie do akcji “Kuchnia Skandynawska”

 1. lutka40 pisze:

  Ciekawa akcja .Coś może wykombinuję

 2. Bea pisze:

  Skoro do 21, to moze uda mi sie cos wstawic na bloga… POstaram sie nie zapomniec :/

  Pozdrawiam!

 3. Witam
  Czy do akcji można dołączyć przepisy archiwalne, czy tylko te które zamieścimy w okresie trwania akcji?
  Pozdrawiam:)

 4. Mops pisze:

  Niestety nie przewiduję dodawania przepisów archiwalnych, chodzi o to, żeby ugotować coś skandynawskiego właśnie teraz, zapraszam!

Leave a Reply

Name and Email Address are required fields. Your email will not be published or shared with third parties.