Kuchnia skandynawska 2018 – zaproszenie

Już po raz siódmy chciałabym zaprosić Was do udziału w akcji Kuchnia skandynawska. Mam nadzieję, że przekonaliście się, że kuchnia skandynawska nie tylko rybą stoi i jest w niej wiele elementów wspólnych z naszą kuchnią rodzimą.
Tak jak w edycji letniej akcji pt. Skandynawskie lato, tak i tutaj starajmy się stawiać na sezonowe produkty. To jest właśnie pora na konkretne, rozgrzewające dania. Liczę na wykorzystanie przez Was takich warzyw i owoców sezonowych jak: dynia, jarmuż, buraki, ziemniaki, kapusta, marchew, jabłka, gruszki, śliwki itd. Zapewne dodacie wiele przepisów na słodkości z korzenną nutą, wszak cynamon i kardamon to ulubione przyprawy dodawane w Skandynawii do wypieków. Może przygotujecie coś z myślą o powoli już nadchodzących świętach Bożego Narodzenia.

 

 

W akcji będą akceptowanie przepisy spełniające następujące zasady:

– pochodzące z krajów skandynawskich, czyli Danii, Norwegii i Szwecji oraz krajów nordyckich: Finlandii i Islandii

– z wyraźnie wskazanym źródłem internetowym lub książkowym (jeżeli przepis ma charakter ogólnie skandynawski, proszę o kilka przekonujących zdań uzasadnienia, potwierdzających jego północne korzenie)

– opublikowane w dniach  1 – 30 listopada 2018

– zawierające własnoręcznie wykonane zdjęcie potrawy

– zawierające nazwę potrawy w tytule lub tekście wpisu

– opatrzone aktywnym banerkiem akcji lub aktywnym linkiem do zaproszenia z mojego bloga (banerek w szpalcie bocznej bloga nie jest wystarczający do akceptacji przeze mnie wpisu, albowiem nie służy oznaczeniu konkretnego wpisu)

– zgłoszone poprzez Durszlak lub mailem na adres mops@wlodarczyki.net do 30.11.2018 do godz. 23:59

– nie zawierające lokowania produktu, ani w tekście wpisu, ani na zdjęciach potrawy.

 

Po inspiracje zapraszam do lektury podsumowań poprzednich edycji: Kuchnia skandynawska 2012Kuchnia skandynawska 2013Kuchnia skandynawska 2014Kuchnia skandynawska 2015, Kuchnia skandynawska 2016 oraz Kuchnia skandynawska 2017.

W przypadku problemów ze wstawieniem banerka, proszę wstawić link do tego zaproszenia z mojego bloga podlinkowując go w tekście lub zwrócić się do mnie o pomoc wysyłając maila na adres: mops@wlodarczyki.net – wówczas postaram się pomóc.

 

Liczę na Was!

Mops w kuchni

Leave a Reply

Name and Email Address are required fields. Your email will not be published or shared with third parties.