Zaproszenie do akcji Skandynawskie lato 2018

Kochani już po raz piąty chciałabym zaprosić Was do akcji Kuchnia skandynawska. Zasady pozostają niezmienne. Szczegółowo opisane reguły zgłaszania przepisów do akcji znajdziecie w dalszej części wpisu. Tymczasem pragnę Was zachęcić do przygotowywania przepisów już teraz w czerwcu, albowiem w tym roku szybciej skończą się niektóre owoce np. truskawki i jagody. W ogóle przyroda oszalała. Przekwitają już lipy i na wielu drzewach widzę gdzieniegdzie żółte liście. Nadeszła pora na porządny deszcz.

 

 

Lato to czas lżejszej kuchni. Przygotujmy skandynawskie dania z sezonowymi owocami i warzywami. Truskawki, maliny, porzeczki, jagody czy młode ziemniaki, buraczki, ogórki, szpinak, kurki, świeże zioła i wiele innych. Możliwości jest wiele.

W akcji akceptowane będą przepisy spełniające następujące wymagania:

  1. Posiadające skandynawskie korzenie (z krajów skandynawskich takich jak Dania, Norwegia, Szwecja oraz nordyckich: Finlandia, Islandia).
  2. Poparte źródłem internetowym lub książkowym (lub z wytłumaczoną jasno i czytelnie skandynawską inspiracją np. cytatem ze skandynawskiego kryminału).
  3. Opublikowane w dniach 1 – 31 lipca 2018.
  4. Opatrzone własnoręcznie wykonanym zdjęciem potrawy.
  5. Zawierające baner (blogowy lub ze strony akcji na Durszlak.pl) lub link do tego zaproszenia z mojego bloga. Baner w szpalcie bocznej czy na stronie głównej bloga nie jest wystarczający, albowiem nie służy oznaczeniu konkretnego przepisu.
  6. Nie zawierające lokowania produktów czy reklam (ani w tekście, ani na zdjęciach).
  7. Dania zawierające sezonowe, letnie składniki (jesienią zorganizuję już po raz VII akcję Kuchnia skandynawska, która grupuje pozostałe przepisy, te nieco cięższe), pieczywo i dania, które robi się cały rok oczywiście mogą być.
  8. Zgłoszone poprzez Durszlak lub mailowo na mops@wlodarczyki.net do 31 lipca 2018 r.

 

Poszukajcie inspiracji w poprzednich edycjach: 2014, 2015, 2016, 2017.

 

Kod HTML banerka (do wklejenia w trybie tekstowym):

<a href=”https://www.mopswkuchni.net/2018/06/21/zaproszenie-do-akcji-skandynawskie-lato-2018/”><img class=”size-full wp-image-10660 alignleft” src=”https://www.mopswkuchni.net/wp-content/uploads/2018/06/Skandynawskie_lato_2018.jpg” alt=”” width=”160″ height=”238″ /></a>

 

Tags:

Leave a Reply

Name and Email Address are required fields. Your email will not be published or shared with third parties.