Sałatka jarzynowa z pieczarkami

Akcja Pieczarkowy Tydzień 2018 kończy się już za kilka godzin. Mam nadzieję, że dodacie jeszcze chociaż kilka przepisów. U mnie będzie skromnie w tym roku, bo mniej przepisów dodałam tylko wtedy gdy byłam w ciąży. Ale nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem. Dobre są i te cztery przepisy. A już w lipcu pojawi się kolejna edycja akcji Skandynawskie lato, więc zaraz zacznę się przygotowywać do niej.

Do tegorocznych pieczarkowych przepisów dokładam jeszcze bardzo prosty na sałatkę jarzynową z pieczarkami. U mnie w domu nigdy nie dodawało się do sałatki jarzynowej pieczarek, wędliny czy śledzi. Za to w rodzinie mojego męża bardzo często i pieczarki są jej nieodłącznym składnikiem. Dlatego postanowiłam umieścić tę wersję na blogu. Moi teściowe dodają jeszcze posiekaną cebulę, więc możecie ją dodać lub np. kawałek drobno pokrojonego pora.

 

 

 

SAŁATKA JARZYNOWA Z PIECZARKAMI

 

Składniki na 8 porcji:

500 g pieczarek

3 marchewki

1/2 selera

2 pietruszki

3 średnie żółte ziemniaki

3 jajka

1 twarde jabłko

3 ogórki kiszone

puszka groszku konserwowego

pieprz

majonez

 

 

  1. Pieczarki oczyścić, ewentualnie obrać i gotować ok. 15 minut w osolonej wodzie. Odcedzić i zostawić do ostygnięcia.
  2. Marchewkę, selera i pietruszkę ugotować w osolonej wodzie (ok. 30 minut) lub wykorzystać warzywa z rosołu czy innego wywaru. Ugotować ziemniaki w mundurkach i jajka (25-30 minut) na twardo (ale nie dłużej niż 6 minut). Ostudzić wszystko.
  3. Pokroić w kostkę marchewkę, seler i pietruszkę. Pokroić w kostkę lub plasterki pieczarki. Wszystkie pokrojone składniki wrzucać do miski.
  4. Obrać ziemniaki, ogórki kiszone i jabłko. Pokroić w drobną kostkę.
  5. Obrać jajka i posiekać. Groszek odcedzić i dorzucić do sałatki.
  6. Wszystkie składniki wymieszać. Doprawić pieprzem. Sól niepotrzebna, gdyż znajduje się w sporej ilości w majonezie.
  7. Można wszystko wymieszać od razu z majonezem (chyba, że używamy takiego domowej roboty) albo podawać majonez oddzielnie do wymieszania z porcją sałatki.

 

To już ostatni mój tegoroczny przepis do akcji:

 

Tags: ,

Leave a Reply

Name and Email Address are required fields. Your email will not be published or shared with third parties.