Podsumowanie akcji Kuchnia skandynawska 2015

Kochani!

Należą się Wam słowa podziękowania. Włożyliście w tym roku wiele pracy w przygotowanie przepisów do akcji. Coraz więcej z nas dostrzega, że warto gotować po skandynawsku. Skandynawskie przepisy są w znakomitej większości proste, nieskomplikowane i naprawdę mają wiele wspólnego także z polską kuchnią.

Przygotowaliśmy razem aż 83 przepisy, co stanowi oczywiście rekord spośród wszystkich edycji. Mogłam oczywiście liczyć na stałych bywalców akcji, dzięki którym w ogóle nie miałaby ona szansy bytu. Powitałam też wielu nowych uczestników. Jedna osoba szczególnie wyróżniła się w tym roku zaangażowaniem. Ania z bloga Mieszkanie w migawkach przesłała aż 13 skandynawskich receptur. Zapraszam Was już teraz na III letnią edycję akcji pt. Skandynawskie lato, która odbędzie się w lipcu 2016 roku. A także na kolejną V już edycję akcji Kuchnia skandynawska w listopadzie przyszłego roku.

 

Kuchnia skandynawska 2015_podsumowanie_wpis

 

Śledzie:

Sałatki:

Zupy:

II dania:

Dodatki:

Chleby:

Kanapki:

Ciasteczka:

Ciasta:

Drożdżówki:

Słodkie muffiny:

Inne desery:

Wypieki wytrawne:

Przetwory:

 

Podsumowanie znajdziecie także klikając na poniższy banerek:

 

Kuchnia skandynawska 2015_podsumowanie

Tags: ,

5 komentarzy to Podsumowanie akcji Kuchnia skandynawska 2015

 1. pieczesie pisze:

  Oj szkoda, że nie zdążyłam dokończyć…. ale fajnie, że znalazło się tyle inspirujących przepisów w jednym miejscu 🙂

 2. codojedzenia pisze:

  Akcja jak zwykle udana! Skąd Twoje zainteresowanie skandynawską kuchnią?

 3. Mops pisze:

  @codojedzenia: Zaczęło się chyba od miłości do skandynawskiej literatury. Lubię skandynawskie sagi opowiadające o codziennym życiu, powieści – zarówno te klasyczne jak Krystyna córka Lavransa czy kryminalne jak saga Camilli Lackberg. Z jednej strony zimny, surowy klimat, z drugiej ciepli, przyjaźni i rodzinny ludzie. W 1990 r. (rok pójścia do szkoły) moja mama kupiła książkę Kuchnia skandynawska Teresy Cichowicz-Porady i już wtedy miałam ochotę realizować z niej przepisy 😉 Moim marzeniem jest podróż do Szwecji, Norwegii i Danii. Na razie byłam tylko w kraju nordyckim Finlandii, ale myślę, że ma on wiele wspólnego z tymi krajami. W kwestii kultury masowej: lubię A-HA, ABBĘ czy serial Wikingowie. Raczej nie mam skandynawskich korzeni, ale czasem czuję, że mam wiele ze Skandynawami wspólnego 🙂

 4. Ania pisze:

  Dziękuję za zorganizowanie akcji. To była świetna zabawa 🙂

 5. karto-flana pisze:

  Wow! Jestem pod wrazeniem! Tyle swietnych przepisow 🙂

Leave a Reply

Name and Email Address are required fields. Your email will not be published or shared with third parties.