Podsumowanie akcji Warzywa psiankowate 2015

Wszystko, co dobre szybko się kończy. Dopiero co była połowa sierpnia, mieliśmy iście afrykańskie upały, akcja się rozpoczynała. Teraz miesiąc później pogoda jest już bardziej jesienna niż letnia i minął ostatni dzień akcji. Bardzo mnie cieszy niegasnące zainteresowanie akcją. Choć w tym roku zebraliśmy o 30% mniej przepisów niż w poprzedniej edycji, która jak dotąd pozostaje rekordowa. Przygotowaliśmy 367 przepisów z psiankami w roli głównej. Jak zwykle klasyfikację wygrały pomidory (146). Zaraz za nimi był psiankowaty miks (75), gdzie użyliście dwie lub więcej psianki i nie nadaliście żadnej z nich roli wiodącej. Dalsze miejsca zajęły: ziemniaki (62), papryka (53), bakłażany (44) i papryka ostra (7). Ale dość tych statystyk! Najbardziej cieszy mnie to, że coraz więcej pojawia się przepisów oryginalnych, twórczych i nietuzinkowych. Mnie szczególnie spodobały się i zapadły w pamięć w tym roku trzy: śniadaniowe burgery pomidorowe z bloga Jazzowe Smaki, piramidki z placków ziemniaczanych, buraczków i sosu tzatziki z bloga Czerwień i błękit oraz sałatka caprese podana w postaci szachownicy z Przy piecu. Te przepisy pokazują, że zwykłe codzienne produkty/potrawy można podać w niestandardowy sposób. Chciałabym także podziękować Badylarce prowadzącej blog Weekendy w domu i ogrodzie za najaktywniejszy udział w akcji spośród wszystkich jej uczestników. Ale pamiętajcie, że każdy z Waszych przepisów cieszy mnie i sprawia, że naprawdę widzę sens w prowadzeniu tej akcji.

Muszę też napisać o nieco innych, mniej przyjemnych kwestiach. Staram się wielu osobom pomóc w oznaczeniu wpisów, ale niejednokrotnie widzę, że niektórzy z Was nie czytają w ogóle zasad akcji. Wiem, że żyjemy w szybkim świecie, gdzie ciągle wszystko się zmienia i nie ma czasu na tzw. pierdoły, ale ja chcę, aby wszystko było sprawiedliwe. Zdecydowana większość z Was zadaje sobie wiele trudu, aby przygotować coś specjalnie do akcji i prawidłowo oznaczyć wpis aktywnym banerkiem lub aktywnym linkiem do zaproszenia z mojego bloga, więc nie mogę akceptować przepisów, które zasad nie spełniają. Nigdy ich też od razu nie odrzucam, tylko piszę, co jest do poprawy. Zadziwiające jest to, że to już V edycja akcji Warzywa psiankowate, a niektórzy nadal dodają przepisy z cukinią w roli głównej, podczas gdy zawsze wymieniam, jakie warzywa to psianki. Ale koniec żalów! Mam nadzieję, że za rok będziecie z jeszcze większą świadomością przystąpicie do akcji 😉

W listopadzie zapraszam Was do kolejnej IV już edycji akcji Kuchnia skandynawska. Już niedługo pojawi się do niej zaproszenie.

Tymczasem zapraszam do lektury przepisów jakie zebrałam w V edycji akcji Warzywa psiankowate. Gdybyście zauważyli jakiś błąd proszę o wysłanie mi maila na adres mops@wlodarczyki.net.

 

POMIDORY

 

Śniadania:

Napoje:

Nadziewane na zimno:

Sałatki:

Zupy:

Faszerowane:

II dania

Sosy:

Przetwory:

Wypieki:

 

PAPRYKA

 

Śniadania:

Sałatki:

Zupy:

Faszerowana:

II dania:

Sosy/dodatki:

Przetwory:

 

PAPRYKA OSTRA

 

II dania:

Przetwory:

Wypieki:

 

BAKŁAŻANY

 

Przystawki:

Sałatki:

Zupy:

Faszerowane:

II dania:

Przetwory:

Wypieki:

 

ZIEMNIAKI

 

Sałatki:

Zupy:

II dania:

Kluski:

Wypieki:

 

PSIANKOWATY MIX

 

Śniadania:

Pasty:

Sałatki:

Zupy:

II dania:

Przetwory:

Wypieki:

 

Warzywa psiankowate 2015_podsumowanie

 

 

Tags: , ,

5 komentarzy to Podsumowanie akcji Warzywa psiankowate 2015

 1. Joanna pisze:

  Bardzo fajna cykliczna akcja w której co roku staram się wziąć udział. Mopsiku jesteś niezastąpiona w tej kwesti 😉 Bardzo fajne podsumowanie i wiele przepisów godnych uwagi. Do następnej akcji!
  Pozdrawiam serdecznie 🙂

 2. agnieszka pisze:

  Pięknie podsumowałaś całą akcję – gratuluję:) (no i już czekam na kolejną edycję)

 3. Badylarka pisze:

  Pomidory i papryki uwielbiam, więc psiankowa akcja to jedna z moich najulubieńszych 🙂 Bardzo Ci za nią dziękuję 🙂 Za wyróżnienie mnie również 😉
  Żałuję, że moje pepino nie zdążyło dojrzeć do końca trwania akcji 🙁 Byłoby coś nowego. Może w przyszłym roku się uda…

 4. Agnieszka pisze:

  Świetny zbiór powstał, i tyle ciekawych pomysłów 🙂 Pozdrawiam!

 5. Pati pisze:

  Bardzo się cieszę, że mogłam trochę poszaleć z psiankami i dodać je do Twojej akcji! Pozdrawiam serdecznie!

Leave a Reply

Name and Email Address are required fields. Your email will not be published or shared with third parties.