Skandynawskie lato 2015 – zaproszenie do akcji

Kochani! Mamy już prawie połowę czerwca. W ubiegłym roku właśnie o tej porze rozpoczynała się pierwsza edycja akcji Skandynawskie lato. W tym roku postanowiłam nieco przesunąć termin rozpoczęcia akcji, aby cały okres jej trwania obejmował kalendarzowe lato. Będzie też więcej możliwości, ponieważ w drugiej połowie lipca pojawi się więcej owoców sezonowych (jagody, maliny, borówki brusznice itd.).

Chciałabym, abyśmy skupili się na owocach i warzywach sezonowych, charakterystycznych dla lata. Nie znaczy to, że nie przyjmę innych przepisów. Wiadomo bowiem, że pieczywo wypieka się cały rok. Wiele składników jest też dostępnych teraz non stop. Zawsze można wzbogacić danie jakimś letnim akcentem. Proszę abyście nie dodawali tylko ciężkich jesienno-zimowych dań. Na nie przyjedzie pora w listopadzie, gdy po raz czwarty zorganizuję akcję Kuchnia skandynawska.

 

Skandynawskie lato 2015_zdjecie

 

Gotujcie zatem przede wszystkim dania skandynawskie z dodatkiem rabarbaru, truskawek, malin, jagód, borówek, czy szpinaku, ogórków, młodych buraczków, ziemniaczków i innych warzyw, które będą obecne na targach. Możecie dodać dania z dużą ilością świeżych ziół – szczególnie koperkiem uwielbianym przez Skandynawów. Przystawki, sałatki, zupy, dania główne, desery. Macie tutaj naprawdę pole do popisu. Wystarczy tylko trochę poszperać w internecie. Choć także i książek z przepisami kuchni skandynawskiej pojawia się u nas coraz więcej. Możecie też zainspirować się jakimś fragmentem skandynawskiej literatury mówiącym o jedzeniu. Koniecznie podawajcie tylko proszę źródła przepisów czy Waszych inspiracji.

 

Zachęcam do zapoznania się z ubiegłorocznym podsumowaniem akcji Skandynawskie lato 2014 oraz podsumowaniami akcji Kuchnia skandynawska 2012, 2013, 2014.

 

W podsumowaniu znajdą się Wasze przepisy:

  • opublikowane w dniach 1-31 lipca 2015
  • zawierające zdjęcie potrawy (własnoręczne wykonane)
  • oznaczone banerkiem akcji lub linkiem do tego wpisu – zaproszenia z mojego bloga (wpisy nie oznaczone w żaden sposób będą odrzucane, baner na stronie głównej/szpalcie bocznej bloga jest niepotrzebny i niewystarczający do akceptacji wpisu)
  • zgłoszone na agregatorach kulinarnych Durszlak lub Mikser lub przesłane do mnie mailem na adres mops@wlodarczyki.net
  • zawierające źródło/inspirację (tytuł książki, link do strony internetowej, fragment powieści itd.)

 

Osoby nie posiadające bloga mogą tutaj na profilu FB Mops w kuchni zamieszczać zdjęcia swoich potraw wraz z przepisem w opisie.

W przypadku problemów z wklejeniem banerka, od razu piszę, jak można sobie poradzić inaczej niż kopiując kod HTML i wklejając go w trybie HTML wpisu:

  • zamieścić link do tego zaproszenia w taki sposób jak tutaj pokazuję
  • skopiować grafikę banerka i wstawić we wpisie podlinkowując również do tego zaproszenia.

W razie jakichkolwiek problemów piszcie na mops@wlodarczyki.net.

 

Banerki z kodami HTML:

Skandynawskie lato 2015

<a href=”https://www.mopswkuchni.net/2015/06/10/skandynawskie-lato-2015-zaproszenie-do-akcji/”><img class=”alignnone size-full wp-image-8075″ src=”https://www.mopswkuchni.net/wp-content/uploads/2015/06/Skandynawskie-lato-2015.jpg” alt=”Skandynawskie lato 2015″ width=”148″ height=”218″ /></a>

Skandynawskie lato 2015_2

<a href=”https://www.mopswkuchni.net/2015/06/10/skandynawskie-lato-2015-zaproszenie-do-akcji/”><img class=”alignnone size-full wp-image-8077″ src=”https://www.mopswkuchni.net/wp-content/uploads/2015/06/Skandynawskie-lato-2015_2.jpg” alt=”Skandynawskie lato 2015_2″ width=”210″ height=”311″ /></a>

 

Tags: , , , ,

Leave a Reply

Name and Email Address are required fields. Your email will not be published or shared with third parties.