Podsumowanie akcji Pieczarkowy Tydzień 2014

Kochani! Bardzo Wam dziękuję za tak liczny i owocny udział w 3 edycji akcji Pieczarkowy Tydzień. Cieszę się, że akcja się rozwija, ma coraz więcej uczestników i Wy przygotowujecie coraz ciekawsze przepisy. W tym roku zebrałam ich aż 113! Wiele przepisów mnie bardzo zaskoczyło, pozytywnie oczywiście. Ciasteczka czekoladowe z pieczarkami czy pieczarki w sosie kokosowym zdecydowanie wybiły się tutaj na pierwszy plan. Bardzo podobały mi się też pieczarkowe burgery – te i te. Wiele było przepisów na tzw. pieczarkowe klasyki, ale żaden z nich nie był banalny, w każdym z nich dodaliście jakiś ciekawy, nowy element. Bardzo dziękuję wszystkim za udział. Za rok akcja również odbędzie się w okolicach Święta Pieczarki, czyli 22 kwietnia i pozostawię ją w tej samej formie. Wielu z Was pisało, że trwa ona zdecydowanie za krótko, ale dla mnie liczy się jakość, a nie ilość, więc zawsze możecie już nieco wcześniej przygotować się do akcji i zamieścić w niej swoją pieczarkową propozycję. Zapraszam za rok!

Wybór osoby, do której powędruje książka Pieczarki i grzyby leśne we współczesnej kuchni z serii Polskie tradycje kulinarne nie był łatwy. Wytypowałam propozycje finałowe i poprosiłam małżonka, aby wybrał najciekawszy jego zdaniem przepis. Wybrał faszerowane pieczarki z bloga Pan & Pani Domu. Ich sposób podania jest rewelacyjny! Sami zobaczcie! Poproszę zatem autorów o wysłanie do mnie adresu do wysyłki książki na mops@wlodarczyki.net.

A oto podsumowanie ze wszystkimi przepisami zgłoszonymi do akcji:

Śniadanie/do chleba:

Sałatki:

Faszerowane/nadziewane:

Zupy:

II dania:

Wegetariańskie:

Smażone:

Makarony:

Z piekarnika:

Dodatki/przystawki/przekąski:

 

Pieczarkowy Tydzień 2014 podsumowanie

 

<a href=”https://www.mopswkuchni.net/2014/05/05/podsumowanie-akcji-pieczarkowy-tydzien-2014/”><img alt=”Pieczarkowy Tydzień 2014 podsumowanie” src=”https://www.mopswkuchni.net/wp-content/uploads/2014/05/Pieczarkowy-Tydzień-20141.jpg” width=”140″ height=”210″ /></a>

 

Zapraszam już niedługo do wiosenno-letniej odsłony mojej akcji Kuchnia skandynawska oraz do już czwartej edycji akcji Warzywa psiankowate. Wszystkie podsumowania moich akcji znajdziecie w lewej szpalcie bocznej bloga.

8 komentarzy to Podsumowanie akcji Pieczarkowy Tydzień 2014

  1. Kuba pisze:

    Dzięki za fajną akcję. Przepisy naprawdę ciekawe. Pozdrawiam

  2. karto_flana pisze:

    Milo mi bylo wziac udzial w Twojej akcji 🙂

  3. Pati pisze:

    Miło mi było wziąć udział 🙂

  4. Fantastyczna akcja! Kocham pieczarki! Pozdrawiam serdecznie 🙂

Leave a Reply

Name and Email Address are required fields. Your email will not be published or shared with third parties.