Akcja kuchnia skandynawska 2013

Kochani! Rok temu zorganizowałam akcję kuchnia skandynawska bardzo spontanicznie i byłam bardzo zadowolona z jej efektów. Zebraliśmy razem 70 przepisów. W tym roku mam nadzieję na znacznie więcej 😉

Przygotowujemy potrawy rodem z Danii, Norwegii oraz Szwecji, które tworzą Skandynawię. Dopuszczam także potrawy pochodzące z takich państw nordyckich jak Finlandia czy Islandia, które są blisko związane z nimi kulturowo i kulinarnie.

Każdy wpis musi być zatytułowany konkretną nazwą potrawy i zawierać jej zdjęcie. Dobrze byłoby, gdybyście zaznaczyli z jakiego kraju dana potrawa pochodzi oraz podali źródło.

Wpisy nie oznaczone banerkiem akcji lub linkiem do zaproszenia z mojego bloga, będą odrzucane. Dodanie banerka akcji w szpalcie bocznej bloga nie jest warunkiem wystarczającym do akceptacji przepisu.

Prawidłowo oznaczone wpisy można zgłaszać do mnie drogą mailową (mops@wlodarczyki.net) lub dodawać na stronach akcji na Durszlaku lub Mikserze (można dodawać na obu portalach).

Zapraszam do przejrzenia ubiegłorocznego podsumowania akcji.

Kuchnia skandynawska to nie tylko dania rybne. Owszem Skandynawowie spożywają ich znacznie więcej niż inne nacje, ale ich kuchnia jest o wiele bardziej zróżnicowana i zaskakująca niż myślimy. To właśnie stąd pochodzi słynny stół z zakąskami zwany u nas szwedzkim stołem (smőrgåsbord), kanapki, kuleczki z mięsa mielonego kötbullar, gravlax z łososia, zapiekanki oraz gulasze z dodatkiem ryb czy mięs (np. Pokusa Janssona), a także pyszne desery (m.in. wienerbröd). Bardzo mało jest książek kucharskich dotyczących kuchni skandynawskiej na polskim rynku, zatem przy okazji chciałabym abyście podali jak najwięcej tytułów i źródeł internetowych, z jakich korzystacie przy okazji przygotowywania potraw tej kuchni.

W razie pytań i wątpliwości proszę o kontakt mailowy na mops@wlodarczyki.net.

Oto kod HTML do blogowego banerka akcji, kody z agregatorów znajdziecie na właściwych portalach:

<a href=”https://www.mopswkuchni.net/?p=6265″><img class=”alignnone size-full wp-image-6268″ alt=”Kuchnia_skandynawska_2013″ src=”https://www.mopswkuchni.net/wp-content/uploads/2013/10/Kuchnia_skandynawska_2013.jpg” width=”151″ height=”260″ /></a>

Kuchnia_skandynawska_2013

 

Tags: ,

11 komentarzy to Akcja kuchnia skandynawska 2013

  1. Mops pisze:

    @Kasia: Widzę, że był opublikowany 28 listopada, jest oznaczony prawidłowo, więc spełnia wszystkie wymogi akcji, zapisuję do podsumowania 🙂

  2. janiolka pisze:

    nie wyrobiłam się z duńskimi marynowanymi buraczkami, ale specjalnie na Twoją akcję były robione 😉

  3. Mops pisze:

    @janiolka: spokojnie dodam do podsumowania, które już wkrótce na blogu 🙂

Leave a Reply

Name and Email Address are required fields. Your email will not be published or shared with third parties.