Warzywa psiankowate 2013

Serdecznie chciałabym zaprosić Was do trzeciej już edycji akcji Warzywa psiankowate. W tym roku odbędzie się ona w dniach 12 sierpnia – 10 września. W pierwszej edycji przygotowaliśmy w ramach akcji 266 smakowitych przepisów z udziałem pomidorów, papryki, bakłażanów i ziemniaków, w ubiegłym roku było już ich blisko 350. Mam nadzieję, że w tym roku przekroczymy chociaż magiczną liczbę 400 🙂 Zatem przygotowujcie się do akcji już teraz, gotujcie i publikujcie już od pierwszego dnia akcji. Pomidory, papryka i bakłażany są już coraz tańsze. Szczyt sezonu przypadnie na nie właśnie w sierpniu, wtedy mają w sobie mnóstwo smaku i słońca. Ziemniaczki są cały czas młode i pyszne.

W akcji biorą udział wpisy, które spełniają następujące warunki:

 • opublikowane w dniach 12.08-10.09.2013 na blogach (osoby nie posiadające bloga mogą zamieszczać zdjęcia potrawy wraz z przepisem w komentarzu na profilu strony Mops w kuchni na FB)
 • głównym lub nadającym jej specyficzny smak składnikiem potrawy powinny być warzywa psiankowate: pomidory, tomatillos, papryka słodka, chilli, ziemniaki, bakłażany – cukinia i kabaczek nie należą do warzyw psiankowatych
 • opatrzone zdjęciem potrawy i z nadaną nazwą potrawy
 • zawierające aktywny banerek akcji (1 z 3 – blogowy, durszlakowy lub mikserowy) lub link do tego zaproszenia z bloga (nie z Durszlaka czy Miksera). Banerki w szpalcie bocznej bloga nie są dla mnie wystarczające, gdyż nie służą oznaczeniu konkretnego wpisu.
 • zgłoszone do akceptacji na Durszlaku czy Mikserze lub mailem na adres mops@wlodarczyki.net
W razie problemów ze wstawieniem banerka, proszę wszystkich o zamieszczanie we wpisie podlinkowanego linku do tego zaproszenia lub kontakt mailowy na mops@wlodarczyki.net. Wpisy nie oznaczone prawidłowo zostaną odrzucone.
Warzywa_psiankowate_2013

 

Kod HTML do blogowego banerka (pozostałe znajdziecie we właściwych agregatorach):

<a href=”https://www.mopswkuchni.net/?p=5930″><img alt=”Warzywa_psiankowate_2013″ src=”https://www.mopswkuchni.net/wp-content/uploads/2013/07/Warzywa_psiankowate_2013.jpg” width=”149″ height=”224″ /></a>

Zachęcam do lektury podsumowań poprzednich edycji:

A także do przeczytania moich artykułów o historii i wartościach odżywczych poszczególnych warzyw psiankowatych:

 

 

17 komentarzy to Warzywa psiankowate 2013

 1. qualietta pisze:

  No to się doczekałam 🙂

 2. od-kuchni pisze:

  Super 🙂 Bardzo lubię tą Twoją psiankowatą akcję!

 3. Olka pisze:

  Super, jedna z moich ulubionych akcji powraca 🙂 Już dziś zacznę myśleć o daniach na akcję 🙂

 4. janiolka pisze:

  widzę, że nie jestem jedyna, która na tę akację czekała 🙂

 5. lutka40 pisze:

  CZEKAM – BOJOWA GOTOWOŚC .!
  BARDZO SIĘ CIESZĘ

 6. annamaria pisze:

  dziękuję za zaproszenie do akcji, chętnie wezmę udział;)

Leave a Reply

Name and Email Address are required fields. Your email will not be published or shared with third parties.