Podsumowanie Dnia Pizzy i sok marchwiowo-buraczkowy

Jestem Wam winna link do tegorocznego podsumowania Dnia Pizzy organizowanego przez nette7 z blogu Fabryka Smaku. W zestawieniu znalazła się moja pizza z kurczakiem wędzonym. Łącznie znajdziecie tam 29 przepisów na różne odmiany tego włoskiego przysmaku 🙂 Ja mam ochotę teraz zrobić mini pizze, podoba mi się szczególnie przepis na miniaturowe pizze ze szpinakiem i serem feta autorstwa Mirabelki. Co prawda szpinak odpada, bo Jacek zakomunikował mi wczoraj żebym nic nie robiła z niego i wątróbki, hihi. Ale coś się wymyśli 😛

Po kalorycznej pizzy czas na łyk zdrowia. Pewnie większość z Was ma sokowirówki w domach, ale z uwagi na jej gabaryty i poziom trudności mycia zapewne nie używacie ich najczęściej… Ja postanowiłam przeprosić się z moją sokowirówką. Moim ulubionym napojem jest sok marchwiowo-buraczkowy. Na dwie szklanki potrzeba 1 kg marchwi i 2 buraki.

Ach ta słodka pianka 🙂

Sok należy spożyć od razu po przygotowaniu. Nie nadaje się on do przechowywania. Nowoczesne sokowirówki napowietrzają soki, co powoduje, że szybciej tracą swoje właściwości i psują się.

Tags: , , ,

5 komentarzy to Podsumowanie Dnia Pizzy i sok marchwiowo-buraczkowy

 1. asieja pisze:

  marzy mi się sokowirówka.

 2. Kinga pisze:

  Ach, taki sok samo zdrowie i słodycz, bo i burak i marchewka słodkawa! Pije bardzo często, choć z reguły w ciągu dnia marchewkowy z selerem lub pieruszką, a ze względów zdrowotnych buraczny na czczo i przed snem 🙂

 3. eve pisze:

  pysznie wygląda ta pianka na wierzchu 🙂

 4. Asia + maluszek;) pisze:

  Mmmmniam;) Samodzielnie wykonane soki, koktajle to samo zdrowie. Ja dzisiaj przygotowałam koktajl mleczny bananowo-truskawkowy;) Pyszota;)

 5. Mops pisze:

  Aż mi ślinka cieknie, lubię takie połączenia!

Leave a Reply

Name and Email Address are required fields. Your email will not be published or shared with third parties.